Kategórie v Pleinfeld
Priemyselná
Rozloženie podnikov podľa odvetvia v Pleinfeld
| Popis odvetvia | Počet prevádzkarní |
|---|---|
| Ostatné ubytovanie | 84 |
| Reštaurácie | 41 |
| Kostoly | 30 |
| Nakupovanie | 27 |
| Verejná správa | 26 |
| Výstavba budov | 23 |
| Vedenie spoločnosti | 22 |
| Reality | 20 |
| Cestovné agentúry | 19 |
| Všetky potraviny a nápoje | 17 |
| Finančné služby | 16 |
| Rekreačné domy, zruby a strediská | 14 |
| Hasiči a záchranári | 14 |
| Obchody s elektronikou | 14 |
| Predajne nábytku | 14 |
Fakty o Pleinfeld
| plocha | 2.9 km² |
| Počet obyvateľov | 3 614 |
| Obyvateľstvo mužov | 1 803 (49.9%) |
| Ženská populácia | 1 811 (50.1%) |
| Zmena populácie (1975 to 2020) | -1.2% |
| Zmena populácie (2000 to 2020) | +2.8% |
| Priemerný vek | 45.2 rokov (Muži: 43.9, Ženy: 46.3) |
| GDP na obyvateľa (PPP) | $42 560 (2022) |
| Telefónne Predvoľby | 9144, 9148, 9177 |
| Susedia | Ramsberg, Wurmmühle, Stirn, Hohenweiler, Walting |
| Miestny čas | |
| Časová zóna | stredoeurópsky letný čas |
| Súradnice | 49.10473, 10.98194 |
| PSČ | 91785 |
Mapa Pleinfeld
Interaktívna mapa
Populácia Pleinfeld
Roky 1975 až 2030
| Data | 1975 | 1990 | 2000 | 2015 | 2020 | 2025* | 2030* |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Počet obyvateľov | 3 657 | 3 594 | 3 514 | 3 100 | 3 614 | 3 593 | 3 543 |
| Hustota obyvateľstva | 1 272 / km² | 1 250,1 / km² | 1 222,3 / km² | 1 078,3 / km² | 1 257 / km² | 1 249,7 / km² | 1 232,3 / km² |
Zmena populácie Pleinfeld od 2000 do 2020
Nárast o 2.8% od roku 2000 do 2020
| Miesto | Zmena od roku 1975 | Zmena od roku 1990 | Zmena od roku 2000 |
|---|---|---|---|
| Pleinfeld | -1.2% | +0.6% | +2.8% |
| Bavorsko | — | — | — |
| Nemecko | — | — | — |
Medián veku Pleinfeld
Medián veku: 45.2 rokov
| Miesto | Priemerný vek | Stredný vek (žena) | Stredný vek (muž) |
|---|---|---|---|
| Pleinfeld | 45.2 yrs | 46.3 yrs | 43.9 yrs |
| Bavorsko | 43.8 yrs | 44.9 yrs | 42.8 yrs |
| Nemecko | 44.8 yrs | 46 yrs | 43.6 yrs |
Hustota populácie Pleinfeld
Hustota populácie: 1 257 / km²
| Miesto | Počet obyvateľov | plocha | Hustota |
|---|---|---|---|
| Pleinfeld | 3 614 | 2,875 km² | 1 257 / km² |
| Bavorsko | 12,7 million | 70 548,3 km² | 180 / km² |
| Nemecko | 80,7 million | 358 179,8 km² | 225 / km² |
Historická a predpokladaná populácia Pleinfeld
Odhadovaná populácia od 0 do 2100
- JRC (European Commission's Joint Research Centre) práca na GHS built-up grid
- CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)
- [odkaz] Klein Goldewijk, K., Beusen, A., Doelman, J., and Stehfest, E.: Anthropogenic land use estimates for the Holocene – HYDE 3.2, Earth Syst. Sci. Data, 9, 927–953, https://doi.org/10.5194/essd-9-927-2017, 2017.
Štvrte v Pleinfeld
Percentuálny podiel firiem podľa štvrte v Pleinfeld
Rozloženie cien
Obchodná distribúcia do ceny pre Pleinfeld
Index ľudského rozvoja (HDI)
Štatistický zložený index strednej dĺžky života, vzdelania a príjmu na obyvateľa.
Hrubý domáci produkt (GDP) mesta Pleinfeld
GDP na obyvateľa, PPP (stále medzinárodné doláre z roku 2017)
| Data | 1990 | 1995 | 2000 | 2005 | 2010 | 2015 | 2020 | 2022 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| GDP na obyvateľa | $29 332 | $31 429 | $34 280 | $35 066 | $37 249 | $41 610 | $40 885 | $42 560 |
| Celkový GDP | $417,9 mil. | $472,1 mil. | $533,1 mil. | $545,7 mil. | $581,8 mil. | $659 mil. | $650,3 mil. | $677,9 mil. |
Emisie CO2 Pleinfeld
Emisie oxidu uhličitého (CO2) na obyvateľa v tonách za rok
| Miesto | Emisie CO2 | Emisie CO2 na obyvateľa | Intenzita emisií CO2 |
|---|---|---|---|
| Pleinfeld | 34,209 tn | 9.47 tn | 11,898.6 tons/km² |
| Bavorsko | 124,278,407 tn | 9.81 tn | 1,761.6 tons/km² |
| Nemecko | 755,339,039 tn | 9.36 tn | 2,108.8 tons/km² |
| Emisie CO2 v roku 2013 (tony/rok) | 34,209 tn |
| Emisie CO2 v roku 2013 (tony/rok) na obyvateľa | 9.47 tn |
| Intenzita emisií CO2 v roku 2013 (tony/km²/rok) | 11,898.6 tons/km² |
Riziko prírodných rizík
Relatívne riziko z 10
| Nebezpečenstvo | Úroveň rizika |
|---|---|
| Povodeň | Vysoké (10) |
| zemetrasenie | Nízke (2) |
* Riziko, najmä pokiaľ ide o povodeň alebo zosuv pôdy, nemusí byť pre celú oblasť.
- Dilley, M., R.S. Chen, U. Deichmann, A.L. Lerner-Lam, M. Arnold, J. Agwe, P. Buys, O. Kjekstad, B. Lyon, and G. Yetman. 2005. Natural Disaster Hotspots: A Global Risk Analysis. Washington, D.C.: World Bank. https://doi.org/10.1596/0-8213-5930-4.
- Center for Hazards and Risk Research - CHRR - Columbia University, Center for International Earth Science Information Network - CIESIN - Columbia University. 2005. Global Flood Hazard Frequency and Distribution. Palisades, NY: NASA Socioeconomic Data and Applications Center (SEDAC). https://doi.org/10.7927/H4668B3D.
- Center for Hazards and Risk Research - CHRR - Columbia University, Center for International Earth Science Information Network - CIESIN - Columbia University. 2005. Global Earthquake Hazard Distribution - Peak Ground Acceleration. Palisades, NY: NASA Socioeconomic Data and Applications Center (SEDAC). https://doi.org/10.7927/H4BZ63ZS.
Nedávne zemetrasenia v okolí
Hodnota 3,0 a vyššia
O našich údajoch
Údaje na tejto stránke sú odhadované pomocou rôznych verejne dostupných nástrojov a zdrojov. Sú poskytované bez záruky a môžu obsahovať nepresnosti. Používajte na vlastné riziko.

